لوله های فاضلابی

فاضلاب زیرساخت هایی است که در هر منطقه برای دور کردن آب فاظلاب منازل و مکان های صنعتی به کار می روند . این شامل اجزایی از قبیل زهکشی ، منهول ، ایستگاه های پمپاژ ، سرریز طوفان و اتاق های غربالگری فاضلاب ترکیبی یا فاضلاب است. فاضلاب با ورود به تصفیه خانه فاضلاب یا در محل تخلیه به محیط به پایان می رسد. این سیستم لوله ها ، محفظه ها ، سوراخ ها و غیره است که فاضلاب یا طوفان را منتقل می کند. امروزه بیشترین لوله فاضلاب های که مورد استفاده قرار می گیرند لوله های پی وی سی و پلی اتیلن هستند. برای اتصال به خطوط فاظلاب شهری از انشعاب گیر برای برقراری ارتباط با خطوط اصلی می باشد که این انشعابات بسته به نوع ساختمان و موارد فنی با قطر های متفاوت انجام می شود. در واقع در آب رسانی سیستم های کوچکی که از جنس لوله های گالوانیزه استفاده می شود و برای اتصال لوله ها به یکدیگر می باشند که به لوله های انشعاب گیر جهت می دهد . دریچه فاضلاب یک سازه استوانه ای است که به سیستم فاضلاب متصل است و از سطح زمین تا ارتفاع عموماً بالاتر از سازه های اطراف بالا می رود. آنها در قسمت بالای هواکش یا توربین بادی قرار دارند. دریچه های فاضلاب در نقاط مختلفی بر روی سیستم فاضلاب قرار می گیرند تا در کاهش گازها و بوها در سیستم کمک کنند

لوله های pvc فاضلابی شرکت ستاره قومس که با دو برند قومس پلیکا و پارتاک پایپ به بازار عرضه می شوند را می توان در زمره محصولات با کیفیت ایده آل و قابل رقابت در بازار دانست که با توجه به سابقه درخشان این واحد در زمینه تولید این محصول توانسته در ضمن تخصیص سهم بازار رضایتمندی مشتریان داخلی و خارجی خود را جلب نماید. لوله های pvc تولیدی این شرکت به دو بخش فاضلابی و ناودانی تقسیم میشـود، که هر دو گروه محصول دارای استاندارد ملی فاضلابی و ناودانی می باشد.

لوله های فاضلابی تولیدشده توسط شرکت ستاره قومس از سایز ۶۳ تا ۲۰۰ میلیمتر میباشند که با کیفیتی مطلوب، آمیخته از تجربه و تکنیک تقدیم مصرف کنندگان عزیز می گردد.

برای انتخاب جنس لوله برای اتصالات فاضلاب باید موارد زیر را درنظر بگیریم

  • لوله در برابر فشار های داخلی و خارجی مقاومت باشد
  • در برابر خوردگی داخلی و خارجی مقاوم باشد
  • نصب لوله ها و نگهداری و تعمیر آن بسیار آسان باشد
  • لوازم جانبی آن موجود باشد و از لحاظ قیمت به صرفه باشند
  • در برابر نور خورشید و دمای هوا مقاوم باشد.