لوله های برقی نسوز و خم سرد

لوله های برق به لوله هایی گفته می شود که از آن ها به عنوان پوشش سیم ها و جریان های الکتریکی استفاده می کنند تا از جریان های برق در برابر عوامل خارجی مانند فشار،خوردگی،تغییرات دمایی،شرایط آب و هوایی و پارگی محافظت کند.

لوله های برق انواع مختلفی دارند که از جمله این لوله ها لوله UPVC اشاره کرد.

مزایای لوله UPVC چیست؟

لوله های UPVC نیز که امروزه محبوبیت بسیار بالایی دارند دارای مزیت و ویژگی های بسیار بالایی هستند.از جمله این ویژگی ها می توان مقاومت در برابر فشار و ضربه،استحکام بالا و وزن پایین،حمل آسان،قابلیت ضد حریق و مقاوم در برابر حرارت،مقاوم در برابر مواد شیمیایی و نصب سریع و آسان نام برد.

لوله خم سرد برقی چست؟

در ساخت این نوع لوله از درصد خیلی زیادی پی و ی سی استفاده می شود و می توان به راحتی و با استفاده از یک فنر مخصوص و بدون حرارت آن را خم زد تا در حین نصب لوله ها به زانو نیاز نداشته باشیم.

تفاوت لوله های خم سرد و خم گرم چیست؟

لوله های خم سرد به دلیل درصد پی وی سی که در ساخت لوله استفاده می شود این قابلیت را دارد که بدون حرارت و به سادگی خم زده شود و چون هنگام خم زدن نیاز به حرارت ندارد سرعت اجرا در این لوله ها بیشتر می باشد و علاوه بر سرعت کار به دلیل درصد پی وی سی بالا این لوله نشکن می باشد.

چطور از کیفیت یک لوله خم سرد مطلع شویم؟

۲ روش برای تست کیفیت این لوله وجود دارد.اولین روش برای اینکه لوله از کیفیت خوبی برخوردار هست یا فنر مخصوص باید آن را خم زد و اگر به راحتی خم خورد  و لوله صدمه ای ندید میتوان به عنوان لوله خم سرد از آن استفاده کرد و روش دوم تست لوله بدون فنر است باید لوله خم زده شود بدون آن که شکسته شود.

قابل به ذکر است که مجموعه ما بهترین کیفیت لوله خم سرد را تولید کرده و در ۴ رنگ سفید،زرد،سبز و قرمز این لوله ها موجود می باشد.